Menstruace! Dar či prokletí?

Aktualizováno: 23. 4. 2019


Jak vnímáte svoji menstruaci vy? Jsou to dny plné bolesti a utrpení nebo ji vítáte s 

radostí a užíváte si „své dny“?

Víte, že menstruace může, ale vůbec nemusí bolet?

Co takhle vnímat menstruaci jako dar a užít si ten koktejl hormonů, který nás během cyklu doprovází naplno?


Menstruace - téma, o kterém se běžě nemluví - na jednu stranu jedním z cílů masových komerčních kampaní, na druhou stranu stále velké tabu.

Udivuje mě, jak velmi často se setkávám se ženami, pro které je menstruace synonymem pro dny plné utrpení a berou to jako normu.

V naší společnosti jsme si prostě zvykli, že „to“ prostě bolí, doprovází „to“ špatné nálady, někdy i velké bolesti hlavy, nevolnosti až zvracení. A nejenom ženy toto často přijaly jako běžný standard. I někteří lékaři tvrdí, že se s tím nedá nic dělat!
Maximálně zkusí nasadit hormonální antikoncepci, nebo předepíší silnější analgetika.


Ale tak to vůbec není!Ano, menstruace je „tak trochu jiný stav“, ale vůbec nemusí bolet a dokonce se na ní můžete i těšit! Ano, opravdu těšit:)

Jak to máte Vy? Já jsem patřila mezi ty, které menstruace otravovala, styděla jsem se za ní a polykala růžové pilulky, abych mohla fungovat tak, jako většinu měsíce. Naštěstí jsem nikdy nezažila úporné křeče a nevolnosti tak, jak to popisují moje klientky, ale každoměsíční výrazné bolesti zad a kyčlí mi stačily. A teď? Teď mě baví pozorovat ten koktejl hormonů, který se neustále promíchává v průběhu cyklu a od té doby, co jsem začala experimentovat s volnou menstruací, se na toto období opravdu těším!

Může to znít šíleně, nebo alespoň mě to tak dříve znělo, ale je to tak.</